MultiReklama

MultiReklama - Zarabianie, reklama, programy partnerskie, praca on line


Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Jak skutecznie zadbać o swoje fundusze?

Nie potrafisz dotrwać do końca miesiąca z gotówką w portfelu? To znak, że nie potrafisz skutecznie zaplanować swojego budżetu. Sprawdź kilka patentów na kontrolę swoich finansów.


Przeciętny Polak przeżywa co miesiąc dwa ważne wydarzenie. Pierwsze to początek miesiąca i wypłata, drugi to koniec miesiąca i definitywny brak pieniędzy w portfelu. Jeżeli masz dość comiesięcznego stresu, zastosuj się do poniższych wskazówek.

Zrób bilans wydatków

Kupujemy za dużo rzeczy, bez których potrafilibyśmy się obejść. Bogactwo asortymentu w sklepach oraz wszędobylskie reklamy wpływają bardzo mocno na naszą potrzebę posiadania i konsumowania. Aby zdać sobie z tego sprawę, wystarczy zrobić sobie miesięczny bilans wydatków. Poczuj się jak analityk finansowy, który sprawdza stan portfela inwestora oraz aktualne kursy złota online albo kursy interesujących go akcji i przejrzyj stan swojego konta oraz wydatki, których dokonujesz. Bądź skrupulatny i dokładnie sprawdź na co wydajesz swoje pieniądze. Grosz do grosza. Zdziwisz się ile pieniędzy wydajesz na zbędne rzeczy.

portfel

Czas na cięcia

Kiedy będziesz miał już informacje na temat swoich wydatków, ustal sobie z czego jesteś w stanie zrezygnować albo co możesz ograniczyć. Codzienna kanapka w MacDonaldzie albo standardowe dwa piwka do obiadu nie są niezbędne do życia. Spokojnie można to ograniczyć. Zmiana wpłynie nie tylko z korzyścią dla Twojego portfela ale również dla zdrowia. Ponadto sprawdź, czy nie wydajesz za dużo na jakąś konkretną rzecz i czy nie mógłbyś kupić tego taniej.

Weźmy na przykład taki lunch w pracy. Załóżmy, że normalnie wydajesz na lunch 35 zł. Sprawdź, czy nie zdołasz zorganizować sobie posiłku za 30zł. W ten sposób oszczędzasz 25 zł w tygodniu. W miesiącu wychodzi z tego okrągłą stówka. Przez rok jestes w stanie oszczędzić dzięki temu prostemu zabiegowi 1200 zł plus odsetki. A zmiana dotyczyła tylko jednego produktu.

Planowanie

Grunt to dobry plan. Stwórz sobie listę priorytetów i trzymaj się tego jakby zależało od tego twoje życie. Na początku rachunki. Trzeba je opłacić, aby nie wisiał nad Tobą w przyszłości komornik. Po drugie zaplanuj sobie tygodniowe zakupy. Kupuj tylko rzeczy niezbędne i nie chodź do sklepu na głodnego, gdyż głód fizyczny przekłada się na głód konsumowania i kupowania. Zaplanuj sobie obiady na cały tydzień. Najbardziej oszczędna kuchnia to kuchnia azjatycka.

Każdy sposób na oszczędzanie i planowanie wydatków jest dobry, jeżeli podchodzi się do tego na serio i z dyscypliną.

-------------------------------------------

Artykuł: Jak skutecznie zadbać o swoje fundusze? pochodzi z serwisu www.wieszak.net

-------------------------------------------
O Autorze

matis - dba o swój portfel


EURO ( € )
USD ( $ )
PLN ( zł )

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Popularne posty

Thumbnail Screenshots by Thumbshots