MultiReklama

MultiReklama - Zarabianie, reklama, programy partnerskie, praca on line


Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Jak znaleźć idealną domenę dla Twojego serwisu

Autorem artykułu jest Marta Gryszko


Jak znaleźć idealną domenę dla Twojego serwisu? Pporady na temat wartości nowo zarejestrowanych i starych domen z długą historią i starymi mocnymi backlinkami.

Jak wiadomo nie od dzisiaj, aby wystartować z nowym serwisem należy zadbać o jak najlepszą domenę. Dobrze jest jeśli zawiera ona słowo kluczowe, na które mamy zamiar pozycjonować swoją stronę, chociaż nawet co do tego zdania są podzielone i wiele osób uważa, że nazwa domeny nie ma żadnego wpływu na pozycję strony w Google. Poza tym, w kwestii marketingu często lepsza okazuje się być zupełnie nowa, wymyślona nazwa, która z czasem będzie znaną marką.

W domenie nie powinno się stosować więcej niż dwóch myślników rozdzielających poszczególne słowa. Należy również pamiętać o tym, że między domenami www.slowokluczowe.pl i www.slowo-kluczowe.pl jest różnica, polegająca na tym, że myślnik działa jak spacja rozdzielając oba słowa. W przypadku gdy nazwa domeny składa się z kilku słów, najlepszym wyjściem jest zarejestrowanie obu z nich i ustawienie przekierowania 301 na docelową domenę.

Domena powinna być krótka i łatwa do zapamiętania, ale jak znaleźć domenę spełniającą te wszystkie wymagania? Do wyboru są 2 opcje - zarejestrować nową domenę albo zacząć poszukiwania na giełdzie domem i znaleźć taką, która była wcześniej wykorzystywana pod stronę o tematyce jak najbardziej zbliżonej do naszej, prowadzą do niej linki i ma wysoki PR, a przede wszystkim istnieje już długo w internecie - wiek domeny ma znaczenie w pozycjonowaniu i Google dzięki temu ma większe zaufanie do takiej strony.

Co prawda nie zawsze powinno się stawiać na występowanie słów kluczowych w domenie i często lepszym rozwiązaniem jest rejestracja nowej domeny z nazwą firmy. Wybór należy jednak do Ciebie.

---

Kurs pozycjonowania dla początkujących - mailowy kurs 2-miesięczny

Audyt SEO - darmowy poradnik

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

EURO ( € )
USD ( $ )
PLN ( zł )

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Popularne posty

Thumbnail Screenshots by Thumbshots