MultiReklama

MultiReklama - Zarabianie, reklama, programy partnerskie, praca on line


Szukaj na tym blogu

niedziela, 18 grudnia 2011

Czy możliwy jest biznes bez ryzyka?

Autorem artykułu jest Marcin Ambrozik


Coraz więcej osób marzy dzisiaj o prowadzeniu własnego biznesu. Bo kto nie chciałby zarabiać więcej, być samemu sobie szefem, a przede wszystkim stać się niezależnym finansowo? Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę, że zrobienie biznesu nie ogranicza się jedynie do zainwestowania pieniędzy.

Otworzenie własnej działalności wiąże się nierozłącznie z podjęciem ryzyka, a dalsze jej prowadzenie to mnóstwo spraw na głowie i mało wolnego czasu dla siebie i bliskich. Oprócz tego brak pewności, że któregoś dnia biznes po prostu nie upadnie, do puli problemów dochodzi więc jeszcze stres. I nie są to w żadnym razie nieuzasadnione obawy. Statystycznie tylko co czwarta firma utrzymuje się na rynku dłużej niż 5 lat! Istnieją jednak możliwości, dzięki którym czyjś sprawdzony pomysł na biznes można wykorzystać do zrobienia własnego biznesu.

Jedną z nich jest umowa franczyzowa. Jest to pewnego rodzaju umowa licencyjna, polegająca na udzieleniu przez znaną istniejącą markę prawa do sprzedaży jej produktu, wzamian za określony udział w zyskach, opłaty franczyzowe lub inne świadczenia. Franczyzobiorca otrzymuje nie tylko uznany produkt, ale również całe know-how franczyzodawcy i wsparcie w prowadzeniu biznesu, szkolenia itp. Prowadzenie biznesu pod szyldem rozpoznawalnej marki oczywiście nie eliminuje zupełnie ryzyka, ale znacznie je zmniejsza. Zawarcie tego typu umowy wiążę się z dodatkowym wydatkiem na tzw. opłatę wstępną, która przeciętnie wynosi około 10% całego kosztu inwestycji.

Inną możliwością jest umowa z firmą działającą w systemie MLM. Zasada jest podobna jak w przypadku franczyzy, umowa uprawnia do sprzedaży produktu istniejącej firmy, z tym, że dystrybucja odbywa się w inny sposób. System MLM polega na tym, że współpracownicy firmy są jednocześnie jej klientami. Mają oni prawo do budowania własnych grup handlowców-klientów i otrzymywania prowizji z ich obrotu. W MLM istnieje ryzyko niepowodzenia działalności, ale nie wiąże się ono ze stratami, ponieważ w ten biznes nie inwestuje się pieniędzy.

Powyższe możliwości są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które myślą o prowadzeniu własnego biznesu, ale nie mają w nim doświadczenia lub nie mają własnego pewnego pomysłu na produkt. 

---

http://mlmcommunity.biz - rzetelne informacje na temat biznesu MLM

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

EURO ( € )
USD ( $ )
PLN ( zł )

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Popularne posty

Thumbnail Screenshots by Thumbshots