MultiReklama

MultiReklama - Zarabianie, reklama, programy partnerskie, praca on line


Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 19 grudnia 2011

Jaka domena dla sklepu internetowego?

Autorem artykułu jest agata


Domena i nazwa sklepu to kwestia absolutnie kluczowa, dlatego trzeba ją wnikliwie przemyśleć. Nazwa sklepu i domeny będzie pierwszym elementem identyfikacji danej marki, a raz stworzoną nazwę niełatwo będzie potem zmienić.

Poniżej kilka zasad jakimi powinni kierować się sprzedawcy poszukujący domeny dla swojego sklepu:

 

Domena = nazwa

Wiele Twoich przyszłych klientów będzie szukała w sieci sklepu wpisując w wyszukiwarkę jego konkretną nazwę np. pantofelek. Jeśli taką nazwę wybrałeś dla swojego sklepu to musisz mieć domenę www.pantofelek.pl. Wiele osób znając adres wpisze go od razu w przeglądarkę – i wtedy muszą trafić na Twoją stronę. Jeśli nie chcesz promować konkurencji na nazwę Twojego sklepu koniecznie wybierz najlepszą domenę.

 

Końcówka jest ważna

Jeśli będziesz dział tylko na terenie naszego kraju wybierz domenę z końcówką .pl. Domenę z końcówką .com możesz zakupić wtedy gdy będziesz docierał także do klientów poza granicami. Jeśli Polska jest głównym obszarem Twojej działalności możesz przekierować adres z końcówką .com na adres z końcówką .pl (i odwrotnie jeśli działasz głównie za granicą).

 

Oryginalna nazwa

Rozważając wybór domeny postaraj się by zawierała ona unikalne słowa kluczowe, by nazwa była niepowtarzalna i oryginalna. Weźmy na przykład takie marki jak Google, Yahoo, YouTube czy Amazon – tak mocno utrwaliły się w naszej świadomości, że chyba nikt nie miałby problemu ze wskazaniem czego dotyczy dana nazwa. Postaraj się by i Twoja marka miała oryginalną nazwę, która pozwoli Ci wyróżnić się od konkurencji.

 

Im krótsza tym lepsza

Nazwa domeny i sklepu powinna być możliwie krótka, tak by łatwo było ją zapamiętać, zapisać, powtórzyć. Oczywiście nie ma sensu dążyć za wszelką cenę do maksymalnego skracania adresu – nazwa musi być jasna i łatwo kojarzona z asortymentem. Nie stosuj na siłę skrótów które tylko przysporzą klientom trudności w rozszyfrowaniu nazwy.

 

Bez myślników i polskich znaków

Domena złożona z myślników oddzielających poszczególne słowa będzie trudniejsza do zapamiętania i podyktowania. Jeśli już koniecznie musisz użyć w nazwie domeny myślników wykup także domenę o tej samej nazwie bez myślników i z niej zrób przekierowanie na domenę z myślnikami. To samo dotyczy polskich znaków w nazwie domeny.

 

Dostępna czy nie?

Gdy masz już nazwę dla swojego sklepu sprawdź czy domena jest wolna (poszukaj na nazwa.pl). Niektóre nazwy, wyrazy lub ich połączenia mogą być zastrzeżone prawem. Warto zwrócić na to uwagę.

---

agata b.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

EURO ( € )
USD ( $ )
PLN ( zł )

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Popularne posty

Thumbnail Screenshots by Thumbshots