MultiReklama

MultiReklama - Zarabianie, reklama, programy partnerskie, praca on line


Szukaj na tym blogu

wtorek, 20 grudnia 2011

Umiejętność motywowania jako cecha dobrego managera

Autorem artykułu jest Adam Rej


Niektórzy managerzy nie posiadają żadnego konkretnego wykształcenia w kierunku, na którym pracują. Czy takie osoby potrafią zmotywować swoich pracowników? Czy umiejętność motywowania wiąże się z wykształceniem, czy jest ono niezależne od tego czynnika? 

Każdemu wydaje się, że osoba na stanowisku menadżera powinna posiadać wykształcenie wyższe,a także odpowiednie doświadczenie. Z doświadczeniem się zgodzę, jednak szkoła, jeśli chodzi o motywacje swoich pracowników, nie ma według mnie jakiegokolwiek znaczenia.

Ponadto wiele dużych firm posiada własne, wewnętrzne programy szkoleniowe dla swoich pracowników, dzięki czemu posiadanie przez managera formalnego, uniwersyteckiego wykształcenia, nie jest w jakimkolwiek stopniu potrzebne do nauki tego, jak motywować swoich pracowników. Do nauki innych rzeczy też zresztą nie. Najlepsze światowe korporacje posiadają nawet własne podręczniki marketingu, które zawierają inną wiedzę, niż te dostępne na uniwersytach. Są one oparte na praktycznym know-how firmy. 

Oczywiście nie istnieje idealny kierownik, który posiadł wszystkie zdolności i umiejętności kierowania ludźmi. Jednakże wraz z upływem czasu i wzrostem doświadczenia, każdy z nas staje się co raz to lepszy, w tym również i osoby uczące się sztuki zarządzania firmą i ludźmi.

Niezbędnym element całej układanki efektywnej pracy firmy, jest zgranie zespołu pracowników ze sobą i z kierownictwem, a także ich wzajemna motywacja do dalszych działań. Bez względu na to, jak wiele jest pożądanych na kierowniczym stanowisku cech i umiejętności, można je uznać za tymczasowe narzędzia, elastyczne i zmienne, za pomocą których jednostka wypełnia aktualne zadania. Motywacja, którą mają wzbudzać menadżerowie, jest czymś więcej - napędza ona całą firmę do działania.

---

Autor zajmuje się 'umiejętnosciami miękkimi' - jego specjalizacja to szkolenia sprzedażowe. By dowiedzieć się więcej kliknij szkolenia sprzedażowe.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

EURO ( € )
USD ( $ )
PLN ( zł )

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Popularne posty

Thumbnail Screenshots by Thumbshots