MultiReklama

MultiReklama - Zarabianie, reklama, programy partnerskie, praca on line


Szukaj na tym blogu

wtorek, 20 grudnia 2011

Jak odnieść sukces w sprzedaży

Autorem artykułu jest Adam Rej


Co trzeba zrobić, aby odnieść sukces w sprzedaży? Czy dobra reklama i odpowiednia jakość produktu, to są wystarczające metody na odniesienie sukcesu? 

Wiele nowych, małych firm, wchodząc na rynek nie bierze pod uwagę najważniejszej kwestii – konkurencji. W przypadku startu z nowym produktem, to właśnie konkurencja jest najważniejszym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę planując swój biznes. Nie zaznajomienie się z działaniem konkurencji, z ich modelem biznesowym, strategią marketingową, a także z ich osiągnięciami, doprowadzić może do upadku naszej firmy. A tego nie chce chyba żaden właściciel firmy.

Co zrobić, aby nasz produkt dobrze przyjął się na rynku? Na samym początku warto pod uwagę wziąć swój plan na przyszłość. Plany firmy są najważniejsze, dlatego też nie możemy o nich zapominać. Musisz być świadomy tego, w jaki konkretnie sposób będziesz sprzedawać - jak znajdować klientów, jak prowadzić rozmowę.. Chdzi tu o posiadanie własnego systemu sprzedaży, a nie tylko o znajomość kilku sztuczek. Przez system rozumiem pewien rodzaj ogólnej, uniwersalnej metody - na przykład pytania otwarte w sprzedaży są doskonałym sposobem na to, aby klient poczuł się dobrze, przemyślał swoje potrzeby i otworzył się na rozmowę.

Pamiętaj, że do takiej rozmowy musisz się doskonale przygotować. Twój rozmówca jest bardzo wrażliwy na wszelakie wahania, które może wyczuć w Twoim głosie, dlatego też zadbaj o to, aby rozmowa przepływa płynnie, a Klient poczuł się najważniejszy. Jest to bardzo trudna sztuka, dlatego też warto czasem udać się na szkolenia handlowe. Dzięki takim szkoleniom, handlowiec ma możliwość zdobycia odpowiedniej wiedzy w zakresie sprzedawania swoich produktów, a dzięki temu może szybciej odnieść sukces.

---

Autor zajmuje się 'umiejętnosciami miękkimi' - jego specjalizacja to szkolenia sprzedażowe. By dowiedzieć się więcej kliknij szkolenia sprzedażowe.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

EURO ( € )
USD ( $ )
PLN ( zł )

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Popularne posty

Thumbnail Screenshots by Thumbshots